• Slide number 0
  • Slide number 1
  • Slide number 2
  • Slide number 3

Nejbližší koncerty

Na návštěvě u Cimbal Classiku (2024)

Vážení a milí přátelé, možná to máte podobně a ještě Vám pod stromečkem něco chybí.

Anebo můžete tuto nabídku brát, jako jen tak něco pro radost. Na příští rok jsme pro Vás nachystali koncertní abonmá, které představí v Líšni na „Dělňáku“ zajímavé a atraktivní hosty. Ke koupi předplatného jste mnozí (a bylo Vás až nečekaně mnoho) využili brněnských vánočních koncertů. Pro ty, kteří jste nebyli, anebo jste to nestihli a máte zájem, je zde další jednoduchá možnost objednávky. Tento odkaz Vás navede na správnou cestu :). https://www.smsticket.cz/vstupenky/41192-na-navsteve-u-cimbal-classiku-delnak-lisen-brno

Sál je pro tuto příležitost vybaven elevací (vyvýšením zadních řad), aby ze všech míst bylo krásně vidět a slyšet. Lístky jsou pochopitelně přenosné a tak na své trvale vybrané místo můžete v den D poslat kohokoliv jiného. Výhodou pro darujícího je i fakt, že dar se neodmítá a partner většinou už neprotestuje. Děkujeme Vám všem za přízeň a budeme se těšit na vše společné a příští.

Mějte, pokud možno, klidné a laskavé sváteční dny s těmi nejbližšími.

Anotace abonmá:
Cyklus pravidelných setkání líšeňské kapely Katky a Dalibora Štruncových se zajímavými, profesně velmi úspěšnými a na umělecké scéně dlouhodobě etablovanými soubory i jednotlivci. 
Jde o projekt, který volně navazuje na podobná setkání souboru na přelomu milénia, kdy se na Dělňáku i v zámeckém parku Belcredi představil především ve spolupráci s předními folkaři Wabim Daňkem, Vlastou Redlem, Slávkem Janouškem či Samsonem Lenkem. 
Čtyři koncerty v  kalendářním roce 2024 jsou zařazeny do jednoho společného abonmá a do Líšně přivedou mimořádně věhlasné a osobité interprety napříč různými žánry, kteří obohatí kulturní život městské části.

Kultovní folková kapela Nezmaři z Českých Budějovic je již 45 let stálicí na našich koncertních, klubových a festivalových scénách.  Propojení jejich vlídného písňového poselství s nezaměnitelným pódiovým humorem přináší posluchačům ojedinělý umělecko-člověčí prožitek.
Uskupení hudebníků České filharmonie s názvem Čarotaj s pěveckými sólistkami Jitkou Novotnou a Táňou Roskovcovou přináší originální, ovšem veskrze vkusné uchopení lidových písní.  V názvu souboru je skryto kouzlo rodného kraje obou zpěvaček, za svobodna sester Málkových, které navazují na odkaz svého otce, legendárního primáše uhersko - brodského souboru Olšava Lubomíra Málka. Jeho jiskřivý hlas, hudební cítění a nezaměnitelné frázování se zapsalo nejen do duší jeho posluchačů, ale především do projevu jeho dcer. Obě sestry se tak i v Praze nechávají okouzlit lidovými písněmi a zároveň se úspěšně věnují i svým dalším profesním cestám. Jitka Novotná je úspěšnou moderátorkou a dramaturgyní pořadů stanice Českého rozhlasu Dvojka, především legendárního pořadu Stříbrný vítr a rovněž ji známe jako příjemnou a půvabnou průvodkyni pořady vážné hudby nejen festivalu Pražského Jara na stanicích České televize. Táňa Roskovcová působila dvě dekády jako vokalistka Karla Gotta, v letech 2004 – 2007 dámského vokálního tria u Ondřeje Havelky a jeho orchestru Melody Makers a zpívá i ve formaci Prime Time Voice.

Jaroslav Svěcený je obecně známý virtuósní houslista a zároveň i mimořádný znalec a odborník, který posluchače, coby poutavý vypravěč, provede veškerými zákoutími i historií svého nástroje.

Janáčkovo kvarteto v čele s primáriem Milošem Vackem je světově proslulý brněnský komorní soubor, jehož součástí je i domestikovaný Líšňák houslista a dirigent Richard Kružík.

Cimbal Classic se ujme role hostitele i z pozice ansáblu, který se s těmito interprety pravidelně potkává na koncertních pódiích, a s nimiž jsou Kateřina a Dalibor Štruncovi v dlouholetém přátelském i profesním vztahu. I díky těmto skutečnostem se posluchači mohou těšit nejen na mimořádné hudební zážitky, ale i na velmi blízkou a nenucenou atmosféru jejich hudebního setkání a souznění.

Nepřestaň si malovat
Cena CD 289 Kč | MP3 160
Betlém
CD 289 Kč | 2LP 399 Kč | MP3 160 Kč
Vánoce v Rožnově
CD 289 Kč | MP3 160 Kč

Kapelní newsletter

* povinné