Rozkutálený listopad

Vážení a milí cimbáloví přátelé,

listopad se rozkutálel směrem k prosinci a to značí, že další jeden rok začíná couvat do historie. Přítomný okamžik, který právě teď trávíte nad řádky našeho cimbalclassického občasníku-obšťastníku, Vás seznámí s aktualitami a nejbližší budoucností našeho – vašeho souboru.

Cimbal Classic přichystal pro letošní Vánoce hudební novinku, která znovu vybočuje ze zaběhnuté dramaturgie a představí kapelu v novém, tentokrát ryze orchestrálním světle. Inspirací a podnětem pro nové CD bylo pozvání na zahajovací ceremoniál Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě, kde Cimbal Classic letos v únoru zahrál skladby, které hudebně ­charakterizovaly a ­identifikovaly jednotlivé sportovní výpravy. Melodie všech 46 zúčastněných zemí v úpravách renomovaného aranžéra a skladatele Karla Cóna a kapelníka Dalibora Štrunce ukázaly, jak pestrá a zajímavá je hudba všech kontinentů a jak zcela neotřele zazní právě v nástrojovém obsazení skupiny. Více než hodinu trvající hudební procházka představuje známé i méně známé evergreeny, které nás zavedou i do míst, kde bychom zájem o biatlon nečekali. Věříme, že tento relaxační muzikantský bonbónek, který ve svěžím tempu obletí téměř celý svět, nechá posluchače poutavě a zábavnou formou nahlédnout do hudebního bohatství naší planety. CD se jmenuje Melodies from around the Globe s podtitulem Hudba napříč kontinenty a vyjde 18. 11.

Hnedle 22. 11. se uskuteční první křest v Bratislavě ve V – klubu.

Jeho uvedení do života plánujeme samozřejmě i v rámci našich adventních koncertů. Budeme se z Vaší přítomnosti těšit na tradičních místech. Magické datum jsme si schovali na brněnský večer v divadle Bolka Polívky, kde mariánek od slivovice zavoní 11. 12. 2013. Víc nepovíme …

12. 12. nás hostí gotický sál radnice v Jihlavě a 18. 12. si zahrajeme v našem asi nejmilejším sále, Koncertní síni Otakara JeremiášeČeských Budějovicích.

Tolik zatím co nového, tolik strohá fakta a data, jež si žádá doba. Písničky a atmosféra našich vánočních koncertů jdou trochu jinou cestou. Přidáte-li se na chvilku a půjdete kousek s námi, budeme rádi. Zastavíme se i zazpíváme J. Slibujeme. Na ty, kterým to letos nevyjde, nebo kteří jsou mimo dosah, budeme myslet, neboť jak známo: Jsme součástí všech příběhů …

Klidné dny a porouchaný televizor upřímně přejí Vaši Cimbálové    

P.S. Jsou tam divní lidé, divné pořady a spousta divné reklamy …

Pokud se rozhodnete, že vánoční dárky najdete právě v našem hudebním obchůdku,

budeme samozřejmě rádi a věříme, že stejně i vaši obdarovaní.