Vážení a milí cimbáloví přátelé,

jaro začíná nenápadně vystrkovat růžky, a tak se i my přidáme s naším cimbalclassickým občasníkem-obšťastníkem, který poodkryje, jakéže nesmělé růžky se chystáme vystrčit my. Jaké máme plány a aktuality, které by bez Vás, našich laskavých posluchačů, neměly žádného smyslu.

Na začátku února jsme si udělali radost a zahráli si na zahájení Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Při defilé jednotlivých výprav zazněly z našich omrzlých nástrojů charakteristické melodie všech zúčastněných zemí, a tak jsme si šestačtyřicetkrát mohli připomenout, že hudební paleta celého světa je nesmírně pestrá a zajímavá. Je velmi pravděpodobné, že se o tuto zajímavou a novou hudební zkušenost zkusíme s Vámi podělit a přetavíme ji v zajímavé a zcela ojedinělé orchestrální dvouCD.

První ostrý start (pomineme-li některé spíše privátní akce) nás čeká v Praze- Uhříněvsi v divadle U 22 Bolka Polívky 26. března19.30. Přivítáme tam už opravdové jaro a budeme se těšit, že vy, kteří žijete v Praze či okolí, nás přijdete povzbudit a poslechnout si, co že nového jsme přichystali. Případně, že na tuto akci upozorníte i své blízké a známé.

Na naše četné moravské posluchače se budeme těšit v Brně v Líšni, tedy v místě našich urputných (byť ojedinělých) kapelových zkoušek a vzniku většiny repertoáru. V Líšni se pokoušíme založit tradici jarních koncertů spojených s koštem vína a následnou neřízenou (ne, nezřízenou) besedou u cimbálu. Koncert bude 13. dubna v 18.00 v Dělňáku, Klajdovská 28, Brno-Líšeň.

Po skončení běžného koncertu bude tedy následovat společné zpívání podpořené výborným vínem a samozřejmě také chutným občerstvením, které stejně jako loni s láskou připraví naši milí líšeňští farníci. V dresu večerního folklórního (už málo vídaného) Cimbal Classiku se představí nejen současní členové, ale i ti bývalí, a také všichni ti, co si přinesou své nástroje s sebou a budou mít chuť si zahrát. Věříme, že se potkáme se stejně dobrou či snad ještě lepší náladou než loni a uděláme si pěknou sobotu, pro někoho s mírně kalnější nedělí. Doporučujeme zakoupit lístky v předprodejích, protože budou výrazně levnější než na místě. Budeme se těšit, že se s Vámi někde setkáme a že jste nám, ale hlavně naší hudbě, stále nakloněni. Přejeme vše dobré a čím dál víc rozjasněné dny, ať cítíte nejen na těle, ale i na duši. Opatrujte se.

 

Váš Cimbal Classic