Borůvkový ráj v Bor(ůvk)ovanech

Lesy v okolí Borovan ukrývají modré bohatství. Tento poklad si místní už několik let nenechávají pro sebe, a tak i letos má v kulturním kalendáři obce své místo stále populárnější Borůvkobraní – borůvkové a folklorní slavnosti. Modrou pusu od nejrůznějších dobrot připravených z borůvek můžete mít o víkendu 14. a 15. července. Bývalý klášter, jeho nádvoří a park, ale i školní jídelna, budou v těchto dnech tonout v modři malých kuliček.

Pro návštěvníky Borůvkobraní bude připravený borůvkový a řemeslný jarmark, borůvkové a staročeské občerstvení. Zakoupíte zde borůvky, džemy, lívance, koláče, kremrole, domácí likér, pivo, borůvkové portské víno – jak jinak než vše z borůvek… Novinkou letošního Borůvkobraní je borůvková medovina.

 

Jak moc jim borůvky chutnají, mohou děti předvést při soutěži dvojic jedlíků O poklad borůvkového koláče a dospělí v soutěži jedlíků O krále borůvkových knedlíků. Všichni se pak mohou zúčastnit Mistrovství světa v chytání borůvek do úst za 1 minutu.

  Borvkobran

Na Borůvkobraní ale nemusíte jen jíst. Můžete načerpat inspiraci pro svou kuchyni.

Pokřtěna a v prodeji zde zde bude nová Borůvková kuchařka pana Vlašáka, v Borůvkovém receptáři kuchař Petr Stupka představí tradiční i netradiční borůvkové dobroty a to včetně ochutnávky. Jak správně pěstovat zahradní borůvky, poradí Borůvkový zahradník, o léčivých účincích lesních bobulí se přesvědčíte v Borůvkové lékárně. Rádi se originálně krášlíte? Pak právě pro vás je připraven kurz borůvkové batiky, malování na trička, tvoření borůvkových náušnic či korálků.

 

Máte strach, že vaše malé děti se na jarmarku budou nudit? Bojíte se zbytečně. I na ně v Borovanech pamatují. Čekají na ně borůvkové pohádky divadélka Máma a táta a loutkového souboru Jiskra, čtení Borůvkové pohádky, historické kolotoče a borůvkové soutěže a hry v parku.

 

Nechybí bohatý kulturní program.

Sobotní den je věnovaný folkloru, lidové kuchyni, s večerním koncertem kapely Cimbal Classic.

Začátek koncertu je ve 20 hodin.

V neděli se vystřídají nejrůznější žánry zaměřené na všechny věkové kategorie, celou akci zakončí večerní koncert kapely Fleret.

  www.boruvkobrani.cz

Nadcházející koncerty