Milí naši přátelé, posluchačky, posluchači a posluchačata tluče bubeníček tluče na vrata,

že 3.7. 1992 vykonal Cimbal Classic v Třeboni svůj první historický výstup coby kapela najatá

tehdy mladá, rozverná, střapatá a vlasatá, a lidem dobrým jihočeským velmi pěkně přijatá

prostě žádná voda stojatá Vršn tata utn tata ratata tluče bubeníček tluče na vrata.

Od té doby dvacet let už, což je tuze dlouho velice (píšem taky tyhle petice)

Taháme se s cimbálem kuš jak nám velí tradice (po celé republice)

Je to sviňa těžká, velmi pronese se, neladí

Což Vám zjevně naši milí ... ani trochu nevadí

Sedíte a posloucháte, co ta hudba přinese

Však on si ten krám sám, až dohraje, odnese (jestli to unese, pěkně se prohne se)

 

I z těchto pragmatických důvodů, nehledě na to, že návyková látka, která posiluje básnické střevo každého průměrného exhibicionisty-cimbalisty, přestala účinkovat, bude náš hlavní výroční koncert plný účinkujících, kteří se radostně podělí o odstěhování toho ostruněného maďarského nábytku.

20.6. v 19.00 v Divadle Bolka Polívky

se tedy můžete těšit jak na celý natěšený Cimbal Classic v sestavě Kateřina Štruncová - housle, zpěv, zobcové flétny, Dalibor Štrunc - cimbál, zpěv, Rastislav Kozoň - hoboj, soprán saxofon, zobcové flétny, Kateřina Kovaříková - viola, sbory, Martin Krajíček - mandolína, Marek Švestka - kontrabas, baskytara a Klára Šmahelová - akordeon j.h.

tak na tři narozeninové, kmotrovské sudičky, suďby či suďbáky, kteří zahrají a zazpívají nejenom proto, že to opravdu umí, ale také proto, že toho s námi hodně zažili, mají nás rádi a stáli nám takříkajíc u kolébky.

Slávek Janoušek, Jaroslav Samson Lenk a Vlasta Redl

jsou jistotou, že se může toho večera stát opravdu všechno (a z toho jsem trošku nejistý). Jistě jako taková uklidňující pojistka bude působit ujištění, že tam přijdou v hojném počtu právě ti, kteří nás od začátku a po celou dobu drží nad vodou (nikoliv za vodou) tím, že prostě jsou. A tak tedy teď už úplně vážně.

Ano řeč je o Vás, kteří nás máte rádi, kteří jste našim písničkám dali možnost vstoupit do svého soukromí a vzali je za své. Věřte, že si toho vážíme a bereme to jako veliký dar, nikoliv samozřejmost. Díky za tu pozitivní energii, za každé plácnutí rukou, povzbudivé úsměvy a spoustu drobných maličkostí, kterými nám, možná i mimoděk, děláte radost. Těch dvaceti roků bychom se bez Vás nedožili, a pokud ano, měly by pramalý smysl. Dík, přátelé naši milí. Rádi Vám to v Brně, nebo kdekoliv jinde, kde Vás máme, všechno oplatíme.

Za CC Dalibor Štrunc


P.S. Kdo přijde 20.6. v cimbálclassickém tričku ………

P.S.1 ME ve fotbale do našeho koncertu nezasáhne. S polskou i ukrajinskou vládou je domluvený klid zbraní, který posvětila UEFA.

Nadcházející koncerty